DOSTAWA GRATIS! 27765712 Kuchnia wolnostojąca, angielka na drewno 9,6-10,6kW, bez płaszcza wodnego (kolor: ciemny brązowy)

Seria:277
2 688,12 zł
2 489,00 zł z VAT
/ szt.
Oszczędzasz 7% (199,12 zł).

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.

 COVID-19: Nasz zespół pracuje zdalnie a wszystkie zamówienia są wysyłane jak zwykle. 

Zalecamy skorzystanie z najbezpieczniejszej formy dostarczenia paczki jaką jest obecnie doręczenie bez podpisu. Dbajcie o zdrowie! #zostanwdomu


i-Leasing - leasing online i-Raty - raty online

Promocja tego produktu! "Dostawa gratis na terenie całego kraju jeśli towar jest w naszym magazynie. Jeśli jest w magazynie obcym lub zagranicznym po zamówieniu magazyn wycenia transport"

"Większość towarów wysyłamy w ciągu 24h, po sprawdzeniu stanu magazynowego!"

Do godziny po zamówieniu (w godzinach pracy) magazynierzy sprawdzają czy zamówiony towar jest w magazynie i przesyłamy informację emailem lub SMS.

 

 

Kuchnia bez płaszcza wodnego (tak zwaną wężownicą).
Kuchnie z płaszczem wodnym można kupić klikając: TUTAJ

 

Promocja za przesłanie zdjęć!!!
Zrób zdjęcia tego produktu za każde zdjęcie pokazane na stronie sklepu otrzymasz 20 złotych.
10 zdjęć rabat 200 złotych. 15 zdjęć to rabat 300 złotych.
Zdjęcia proszę wysyłać pod adres email:  z numerem naszego zamówienia.

 

Tanie piece kuchenne co i piece wolnostojące, świetna jakość.

• 100 000 sztuk. / rok zdolności produkcyjnej,
• Ponad 150 pracowników,
• Ponad 60 sieci klientów w 14 krajach w Europie i Rosji
• Szeroki portfel klientów, silny wizerunek marki, solidna struktura finansowa, rozległa sieć sprzedaży i obsługi posprzedażnej, ogromny potencjał eksportowy, nowoczesne urządzenia produkcyjne i wysoka wydajność spowodowały, że nasza firma znalazła się w czołówce branży.

 

Piec kuchenny na paliwo stałe kolor ciemny brązowy.

Certyfikat CE: tak. Szuflada drewna - tak.

 

UWAGA!: Patrzymy na kuchnię wybieramy rurę do komina.
Przy zamówieniu proszę podać od której strony ma być wylot spalin do komina.
Dostępne są wersje:
1. Lewa strona górna
2. Prawa strona górna

 

OPCJA (można dokupić):

- Nogi o wysokości 10cm, cena: 246 zł z VAT.

 

DANE TECHNICZNE:

  • -żeliwny ruszt, waga: 83 kg
  • -moc maximalna- 10,6 KW, moc znamionowa: 9,6 kW, sprawność: 74%
  • -wydajność grzewcza 116-130 m3
  • -paliwo: drewno, brykiety z drewna, okres gwarancji-2 lata
  • Piec kuchenny: szerokość: 930 mm, wysokość: 760 mm, głębokość: 570 mm
  • Wymiar piekarnika: szerokość: 505 mm, wysokość: 185 mm, głębokość: 460 mm
  • Wymiar paleniska: szerokość: 220 mm, wysokość: 270 mm, głębokość: 440 mm
  • Wylot średnica 120 mm - tylko prawy górny lub lewy górny.

 

Instrukcja obsługi:

INSTALACJA Podczas instalacji należy spełnić wszystkie istotne dyrektywy projektowania , bezpieczeństwa i higieny.  Jeżeli kuchenka nie ma nóg w wyposażeniu  powinny one być montowane przy pomocy śrub nakrętek i podkładek , które są również umieszczone w popielniku . Każda noga jest przykręcana do korpusu pieca . Przed podłączeniem pieca , upewnij się, że jest wystarczający ciąg w kominie . Zapalonym papierem  lub płomieniem  zapalonej  świecy należy sprawdzić ciąg w otworze komina . Piec musi być podłączony do komina spalinowego najkrótszą drogą.  Gdy piec można bezpośrednio podłączyć do komina  możliwie w najkrótszy sposób  i w kierunku wznoszenia komina . Przewody kominowe maksymalne długość 1,5 m . W każdym przypadku należy zastosować kolano lub rure i połączyc ja w taki sposób aby umozlliwić właściwy ciąg . Rury spalinowe i kolana muszą być między sobą a tym samym między piecem szczelnie połączone i nachodzić na siebie na długości min. 40 mm w kierunku ciągu kominowego . Otwór komina musi być wyposażony w osłonę stalową , która swoim rozmiarem odpowiada średnicy rury spalinowej. 

 

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA Podczas montażu należy ściśle przestrzegać zasad ochrony przeciwpożarowej . W przypadku materiałów i przedmiotów łatwopalnych o stopniu palności B , C1 i C2 budowlanych umiejscowić kuchenke  w odpowiedniej odległości odprowadzenia spalin która wynosi , min 600 mm od ściany bocznej i 300 mm od tylnej ścianki danego urządzenia. Odległość  ze względu na bezpieczeństwo należy podwoić  , jeśli piec zabudowany jest w bezpośredniej bliskości elementów łatwopalnych klasy C3 . Dotyczy to również przypadku, gdy stopień łatwopalności nie jest określony. Bezpieczna odległość może być zmniejszona o połowę , gdy zastosujemy niepalną ,  Izolacyjna płytę  minimalnej grubości  5 mm umieszczone w taki sposób, że pomiędzy płytą a Łatwopalnymi  przedmiotami  pozostawanie  60 mm szczelina . Gdy podłoga jest wykonana z materiału palnego , umieścić piec na izolacji która  rozmiarami odpowiada wielkości  pieca  tak 300 mm z przodu i 100 mm na bocznych stronach. Zarys  chronionego obiektu musi odpowiadać zarysowi instalacji z każdej strony po 150 mm a nad jego górna częścią co najmniej 500 mm. Dla celów informacyjnych klasyfikacji  taka dotyczy materiałów budowlanych pod względem palności .

 

Klasa - materiały niepalne :   na przykład beton, zaprawa , żużel i tak dalej . Stopień B - nie jest łatwo palny : Płyty z materiałów nieorganicznych z wypełniaczami organicznymi : acumin , IZOMÍN płyty gipsowo-kartonowej . Płyty włókno -cementowe : Heraklit , Velox , lignos , rajolit Polichlorek winylu : Novodur , Dekorplast A szklane i włókna mineralne

 

Palności Klasa C1 - trudno palne : Twarde drewna: buk, dąb Płyty sklejki: Sklejka Płyty z materiałów nieorganicznych z wypełniaczami organicznymi : hobrex Wiórowych, trociny : sirkolit , werzalit Twardy papier z powierzchni melaminy : ecrona , umacart

 

Palności Klasa C2 - średnio palne : Drewno iglaste : sosna , modrzew , świerk Płyta pilśniowa : podwójny , solodur Płyty z substancji roślinnych : SP korka , podłogi z korka , Karton z żywicznego spoiwa bit albit

 

Stopień palności C3 - łatwopalne : Cząstek , trocin i wióry  Płyty laminowane , płyta pilśniowa Płyty z materiałów roślinnych : korek zarządu BA , polimetakrylan metylu , polipropylen Polistyren : twarda, lekka , średnia, poliuretan PCV - lekki , folia izolacyjna wykładzinowa , laminat poliestrowy . Tektura i materiały ze spoiwem żywicznym

 

Zalecane paliwo Zaleca się piec na opał : brykiety drewniane, suche miękkie i twarde drewna .   Ostrzeżenie: W piecu nie wolno spalać odpadów tapety , cząstek pozostałości płyty plastiku, ekogroszku węglowego , mokrego drewna lub drewna impregnowanego środkiem hydroizolacji stosowany do drewna.

 

!  Uruchomienie Przed pierwszym uruchomieniem należy: Do kuchenki musi być najpierw spalone  paliwo  na małym  ogieniu do całkowitego jego spalenia.  . Wszystkie materiały ,  trzeba stopniowo przyzwyczaić się do ciepła . ostrożne wypalanie zapobiega pęknięcia w izolacji, uszkodzenia lakieru i odkształceń materiału. Możliwy jest zapach lakieru ochronnego  w trakcie rozruchu. Zapach po krótkim czasie powinien zaniknąć. Umieść papier na ruszcie lub pociete drobno kawałki drewna lub brykietów Po zapaleniu drzwi kominka muszą być zamknięte . Kiedy pali się ogień oraz dodawać powoli drewno,  zamknąć drzwi kominka . Popielnik  drzwi musi  być zawsze zamknięty .

 

OGRZEWANIE

Ogrzewanie drewnem : Wydajność nominalna jest osiągnięty przez 2-3 bali ( około 2,2 kg). Drzwi popielnika  muszą być zawsze zamkniete. Wypalanie paliwa regulować  jedynie poprzez regulację powietrza pierwotnego. Popielnik który reguluje przepływ powietrza pierwotnego do drzwi popielnika  zamknąć po około 10 min . Prędkość wypalania  regulują lokalne warunki ciągu kominowego i położenia regulatorów powietrza .  

Ogrzewanie brykietami:   Kontrolowane  jest głównie przez regulator powietrza pierwotnego popielniczka drzwi. Maksymalna ilość paliwa  zapewnia nominalną  moc wyjściową. Powietrze pierwotne (przepływ powietrza przez ruszt ) 2 kawałki drewna ( około 2,2 kg) została otworzyć  do 10 mm (lekko otwarty do wypalania ).

 

 Gotowanie:   Garnki powinny posiadać solidne i płaskie dno , i powinny być wyposażone w odpowiednie pokrywy . Otwór grzewczy pokrywy do gotowania nie może być odsłonięty. Drzwi piekarnika muszą być otwarte . Gotowanie : Najlepiej jest użyć drewna (drewno utrzymuje  temperature lepiej niż inne paliwa ) i częściej w trakcie gotowania obejmujący mniejszą ilość . Ilość paliwa : liściaste : około 1,1 kg

 

 Smażenie i pieczenie: Dna piekarnika nie pokrywać   folą i aluminiową  ponieważ  patelnie , garnki itp. , które mogą zostać uszkodzone . Soki z owoców kapiące w  naczyniu do pieczenia , może pozostawić plamy , które moga pozostac nieusuwalne. Piec do prażenia i pieczenia należy zawsze podgrzac . Wysokie ciasta i mięso piec  na w dolnej części pieca. Nie używać garnków wykonane z cyny (biały) blachy . Pieczenia  w temperaturze  około  180-200 ° C poziomy powinny być na małym  oginiu i należy je regulowac  regulatorem powietrza. Prażenia wymaga większego ognia  , aby utrzymać temperaturę powyżej 250 ° C. należy zastosować długopalce się drewno . Jeżeli nie osiagnie się odpowiedniej temperatury w otwartym obiegu powietrza oznacza to iż ciąg kominowy jest nieodpowiedni. Konieczne jest oczyszczenie przewodu . Ponadto upewnij się, że wszystkie urządzenia , które są połączone do tego samego komina sa w tym czasie nieczynne.  Jeśli nie osiągnięto wystarczająco wysokiej temperatury , należy zawsze skonsultowac się z kominiarzem .

 

Podłączania wymiennika ciepła woda z układu centralnego ogrzewania jeśli piec jest w niego wyposażony: Piec powinien być zamontowany w miejscu w którym można łatwo podłączyć instalację do centralnego ogrzewania. Wymiennik ciepła jest umieszczony w tylnej części paleniska i wykonany jest z grubej blachy. W tylnej części pieca są wyloty - dolny do podłączenia wejścia wody powrotnej układu C.O .  i górny do podłączenia wyjścia goracej wody do układu C.O. . Do systemu cieplnego konieczne jest niezbedne podłączenie naczynia zbiorczego, pompy obiegowej  i zamontowanie  termometru  do mierzenia temperatury podgrzewanej wody oraz zawór spustowy , który znajduje się w najniższym punkcie systemu grzewczego.   Uwaga ! Wymiennik ciepła jeżeli takowy jest  zainstalowany w danym modelu pieca musi  być zabezpieczony poprzez zawór DBV01  bezpieczeństwa i  dodatkowo chroniony zaworem ciśnienia o max - . 2,0 bar pracy. W przypadku braku powyższych zabezpieczeń może dojść do uszkodzenia wymiennika  a tym samym gwarancja straci ważność.

 

UWAGI DOTYCZĄCE EKSPLOATACJI: W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania pieca wymaga minimalnego ciąg kominowy może wynosic  nawet   18 Pa. Konieczne jest okresowe oczyszczenie pieca a uszkodzone  części  wermikulitu koniecznie wymienic. Właściwa konserwacja zwiększa żywotność pieca . Wszelkie wewnętrzne pęknięcia w trakcie wypanaia i eksploatacji  wskazuja na wadę produkcyjną.  

Eksploatacja ekonomiczna: Ekonomiczne ogrzewanie nie oznacza mniej ciepła , ale niższe koszty paliwa . Efektywność i prawidłowa praca pieca uzależnione są od szczelności. Nieszczelność  występuje również nieprawidłowo zainstalowanych  przewodach  kominowych . Najkorzystniej jeśli piec  jest podłączony bezpośrednio do komina . Z pieca na komin powinien być zabezpieczony otwór  15x15 cm. Paliwo powinno być przechowywane w suchym otoczeniu. Suche drewno pali się lepiej , jest bardziej efektywne  i mniejsze zużycie . Palić w kuchence tylko określonym typem  paliwa. W wyniku spalania różnych paliw zawsze przestrzegać instrukcji. Jeśli pierwsza część paliwa nie została spalona nie należy dokładac kolejnej części zwiększa to bowiem obecność sadzy i zatykanie przewodu. W jakim stopniu są spalane spaliny, można zobaczyc obserwując uważnie  komin . Przy nieprawidłowym dokładaniu nieodpowiedniego paliwa dym z komina jest ciemny i gęsty a przy sprawnym przewodzie paliwie w ciagu kilku minut powinien być jasny.  Przy prawidłowym  ogrzewaniu piec nie powinien pracowac głosno.  Głośna praca wskazuje iż eksploatowany jest w sposób niewłaściwy. Jeśli ogrzewaniu towarzyszy głośna praca  należy , ustawić ciąg kominowy poprzez  zmniejszenie ilości powietrza do pieca. Jeżeli nie chce się palić w piecu powodem jest bardzo szczelnie zamknięty pokój i brak tlenu w pomieszczeniu. Poprzez Otwarcie okna lub drzwi problem zostanie usunięty. Najlepiej jest stworzyć warunki do stałego napływu powietrza do pomieszczenia , usuwając uszczelnienia od góry okna. Gdy piec po wypaleniu pracuje prawidłowo, ale później palenie się pogarsza prawdopodobnie zatkany jest popiołem ruszt.

 

Paliwo pali się źle , gdy: - Jest mokre z wilgotnościa powyżej 20% - jest za grube - ruszt nie jest całkowicie wypełniony  paliwem i jest nieprawidłowy obieg powietrza - jest  niewystarczający dopływ powietrza do pieca. Niewłaściwa eksploatacja pieca doprowadza do tego że piec zapcha się sadza i drobnym  popiołem , dlatego konieczne jest od czasu do czasu wyczyścić wnętrze kuchenki zgodnie z zaleceniami. Sadza w piecu i kanałach spalinowych  pod płytą tworza niepożądaną warstwę izolacji.  Aby osiągnąć dobry komfort cieplny potrzebne jest optymalną wilgotność w pomieszczeniu , dlatego zaleca się stosowanie parowniki . - Maksymalna ilość drewna, jaką możemy umieścić jednorazowo w palenisku: do  1/3 pojemności paleniska. > UWAGA! - Zbytnie obciążenie paleniska spowoduje deformację produktu i utratę gwarancji.

 

WAŻNE INFORMACJE W warunkach prowadzących do czasowego utworzenia ryzyka gazów palnych lub pracy z niebezpieczeństwem pożaru lub wybuchu (np. podłogi klejenie, itp. . ) piec musi być nieczynny.  Piec musi być użytkowany zgodnie z instrukcją .

-Prace mogą nadzorować jedynie osoby dorosłe a obecność dzieci w tym wypadku jest niedopuszczalna - Do wypalania nie wolno stosować w cieczy palnych .

- Podczas pracy pieca JEST ZABRONIONE zwiększać  moc  znamionową  używając płynów łatwopalnych lub otwierając drzwiczki.

- Aby otworzyć drzwi popielnika należy usunać łatwopalne przedmioty

-Popiół musi być dokładnie usuniety  i umieszczony w pojemniku z pokrywa. Uszkodzona   kuchenka, niezdolna do pracy , nie powinna być stosowana . Użytkownik musi zadbać o całkowita naprawę  przed wznowieniem pracy .

- Nagromadzenie popiołu w piecu czy kolanach powinno być sprawdzane co ​​miesiąc Co najmniej raz, a jeśli to konieczne za każdym razem przeprowadzić czyszczenie.

- Kontrola jest konieczna, aby nadzorować prawidłowe  działanie pieca pod katem bezpieczeństwa pożarowego. Należy kontrolować Ilość paliwa w piecu, ilość popiołu, regulować ilość powietrz do spalania sprawdzać czy , że drzwi są zamknięte i sprawdzać czystość wokół pieca usuwając elementy łatwopalne.

 

CZYSZCZENIE I KONSERWACJA Opróżnianie pieca z  pozostałości spalania odbywa się po zakończeniu pracy . W celu zabezpieczenia pracy  kuchenki , wykonaj następujące kroki : - Należy zabezpieczyc materiałami izolacyjnymi okolice piece - Pionowe kanały kominowe  można oczyścic strzepując sadze  je na dno pieca, następnie wyjąć piekarnik a przestrzeń pod piekarnikiem wyczyścić za pomoca łopatki usuwając popiól do szuflady Po czyszczeniu pieca wszystkie części pozostawic w bezpiecznym miejscu aby wystygły .

 

Warunki gwarancji. -2 - letnia gwarancja ma zastosowanie do wszystkich części pieca , począwszy od daty zakupu produktu. Gwarancja  dotyczy wszystkich zweryfikowanych wad produkcyjnych i materiałowych części pieca. Naszym  obowiązkiem jest wymiana bezpłatna  części zamiennych , które zostały uznane za wadliwe. Gwarancja nie obejmuje wad ( zniekształcenia / pęknięcia ), które wynikną z nadmiernego obciążenia pieca.  

Gwarancja jest uzależniona od : Należy podpisać kartę gwarancyjna i posiadać  rachunek zakupu! - ! - Bez dowodu zakupu i potwierdzenia instalacji pieca która jest zamieszczona w karcie gwarancyjnej gwarancja nie jest ważna. Przy używaniu pieca należy się kierować zaleceniami zamieszczonymi w instrukcji. Aby zainstalować piec należy skorzystać z  wykwalifikowanego  i certyfikowanego  serwisu co powinno być potwierdzone protokołem odbioru. Jakakolwiek ingerencja w urządzenie  po opuszczeniu fabryki,  nieprawidłowe zamontowanie lub inne niepożądane działanie powoduje unieważnienie gwarancji . Używaj wyłącznie części zamiennych zatwierdzonych przez producenta .

Ponadto gwarancja nie obowiązuje jeżeli :

-Stosuje się  niewłaściwe paliwa  o wilgotności powyżej 20% (mokre , modyfikowane - malowane farbą  itp) i niewłaściwe wykorzystanie mocy pieca.

- Nieprawidłowa instalacja, lub zainstalowanie  pieca w zły ciąg kominowy

- Przegrzanie i  szok termiczny spowodowane niewłaściwym ogrzewaniem

- Normalne zużycie wynikające z zastosowania pieca : szkła, rusztu, szamoty,uszczelki oraz inne czści składowe pieca podlegajace normalnemu zużyciu nie mogą zostac objete gwarncja.  

- ruszt: musi być zamontowany w ten sposób aby węsze otwory znajdowały się u góry. Zapobiega to nagromadzeniu popiołu a tym samym pęknieciu rusztu.

 

Podłączania wymiennika ciepła woda z układu centralnego ogrzewania jeśli piec jest w niego wyposażony: Piec powinien być zamontowany w miejscu w którym można łatwo podłączyć instalację do centralnego ogrzewania. Wymiennik ciepła jest umieszczony w tylnej części paleniska i wykonany jest z grubej blachy. W tylnej części pieca są wyloty - dolny do podłączenia wejścia wody powrotnej układu C.O .  i górny do podłączenia wyjścia goracej wody do układu C.O. . Do systemu cieplnego konieczne jest niezbedne podłączenie naczynia zbiorczego, pompy obiegowej  i zamontowanie  termometru  do mierzenia temperatury podgrzewanej wody oraz zawór spustowy , który znajduje się w najniższym punkcie systemu grzewczego

Uwaga ! Wymiennik ciepła jeżeli takowy jest  zainstalowany w danym modelu pieca musi  być zabezpieczony poprzez zawór DBV01  bezpieczeństwa i  dodatkowo chroniony zaworem ciśnienia o max - . 2,0 bar pracy. W przypadku braku powyższych zabezpieczeń może dojść do uszkodzenia wymiennika  a tym samym gwarancja straci ważność.

Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Opinie naszych klientów

Produkty tego samego producenta z tej kategorii

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel