DOSTAWA GRATIS! 4947717 Piec wolnostojący Edilkamin 12,5kW Aqua z płaszczem wodnym (kolor: beżowy)

4 971,47 zł z VAT
/ szt.

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.

 COVID-19: Nasz zespół pracuje zdalnie a wszystkie zamówienia są wysyłane jak zwykle. 

Zalecamy skorzystanie z najbezpieczniejszej formy dostarczenia paczki jaką jest obecnie doręczenie bez podpisu. Dbajcie o zdrowie! #zostanwdomu


i-Leasing - leasing online i-Raty - raty online

Promocja tego produktu! "Dostawa gratis na terenie całego kraju"
Czyli dostarczamy bezpłatnie ten towar w dowolne miejsce w Polsce.
"Większość towarów wysyłamy w ciągu 24h, po sprawdzeniu stanu magazynowego!"

Do godziny po zamówieniu (w godzinach pracy) magazynierzy sprawdzają czy zamówiony towar jest w magazynie i przesyłamy informację emailem lub SMS.

 

 

Firma Edilkamin od początku swego istnienia, czyli od 1963 roku, systematycznie sie rozwija i modernizuje, dzięki czemu obecnie jest jedną z największych firm w branży kominkowej.

50 lat doświadczeń w projektowaniu urządzeń technicznych i obudów, 6 zakładów produkcyjnych umiejscowionych we Włoszech i innych krajach Europy, liczne prężne biura handlowe sprawiają, że nasza firma cieszy się uznaniem nawet najbardziej wymagających użytkowników, poszukujacych urządzeń o nowoczesnych parametrach i wyszukanej stylistyce.

 

Piecyki wodne na drewno, poprzez spalanie drewna wytwarzają gorącą wodę zasilająca kaloryfery i/lub panele grzewcze ogrzewania podłogowego w całym domu.
Piecyki wodne na drewno mogą być również podłączone do istniejących instalacji grzewczych i pracować wraz z bateriami słonecznymi.

Przy pomocy specjalnych zestawów instalacyjnych piecyki wodne na drewno mogą wytwarzać ciepłą wodę użytkową do łazienek i kuchni; gorąca woda może być gromadzona w specjalnych bojlerach dla zapewnienia ciągłej dostępności wody w żądanej temperaturze.

Piecyki wodne Edilkamin są produkowane w szerokiej gamie mocy, wymiarów i estetyki umożliwiającej zaspokojenie wszelkich wymogów użytkownika.

Piecyki na drewno Edilkamin stanowią ukoronowanie 50 lat działalności w branży; zoptymalizowane spalanie, wysoka wydajność i niski poziom emisji, umożliwiają uzyskanie ekologicznego ogrzewania oraz znacznych oszczędności.

 

Piecyk z płaszczem wodnym wyposażony w szeroką szybę umożliwiającą swobodną obserwację płomienia. Front i górna płyta z lakierowanego żeliwa, pierścienie do podgrzewania potraw.
Dostępny w kolorach beżowym i bordowym.

Produkcja ciepłej wody użytkowej za pomocą opcjonalnego zestawu.

 

Instrukcja obsługi:
Gratulujemy zakupu piecyka z płaszczem wodnym Aqua. Prosimy o uważne zapoznanie się z niniejszymi instrukcjami, co pozwoli na optymalne wykorzystanie właściwości urządzenia.
EDILKAMIN nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku nieprzestrzegania instrukcji, co powoduje również przepadek gwarancji.

 

PIECYK MOŻE PRACOWAĆ WYŁĄCZNIE, GDY JEST PODŁĄCZONY DO INSTALACJI WODNEJ. NIE DOPUSZCZA SIĘ UŻYTKOWANIA URZĄDZENIA BEZ WODY W INSTALACJI.

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA
Małe dzieci instynktownie boją się ognia, jednakże należy przedsięwziąć wszelkie kroki, aby nie zbliżały się do szyby.
Palić wyłącznie przy zamkniętych drzwiczkach.
W piecyku należy palić wyłącznie drewnem, w zalecanej ilości nie przekraczającej 3 kg/godzinę.
Absolutnie nie palić węglem, nie spalać odpadów.
W pomieszczeniu należy zapewnić doprowadzenie powietrza z zewnątrz (co najmniej 200 cm2), które pozwoli na uzupełnienie tlenu zużytego w procesie spalania.
W ŻADNYM WYPADKU nie zasłaniać odprowadzenia spalin.
Do rozpalenia czy podsycenia ognia nie używać alkoholu, ani innych niedozwolonych substancji łatwopalnych.
Szybę czyścić wyłącznie na zimno.
Montaż instalacji i podłączenie hydrauliczne powierzyć wyłącznie wykwalifikowanemu specjaliście.
Na rynku polskim urządzenie należy podłączyć w układzie z otwartym naczyniem wzbiorczym. W przeciwnym razie firma Edilkamin nie uznaje roszczeń gwarancyjnych.

 

MONTAŻ OKŁADZINY CERAMICZNEJ
Korpus piecyka AQUA został wykonany ze stali i żeliwa, natomiast do montażu ceramiki przewidziane są 4 aluminiowe stelaże.
Charakterystyka płytek okładzinowych piecyka:
OPIS: WYMIARY:
Płytka boczna 420 X 415
Płytka przednia 435 X 110

 

Piecyk dostarczany jest ze zdemontowaną okładziną, co ma na celu uniknięcie jej uszkodzenia podczas transportu i montażu.
Na spodniej stronie płytek mogą występować drobne ryski, które nie wpływają na jakość wyrobu i stanowią podstawy do jego reklamacji.
Płytki okładziny należy wyciągnąć z opakowania ochronnego dopiero po finalnym ustawieniu urządzenia. W zakładzie produkcyjnym, na etapie odbioru technicznego przed fabrycznym opakowaniem okładzina każdego piecyka jest próbnie montowana i demontowana.

 

OPIS URZĄDZENIA I JEGO DZIAŁANIA:
Piecyk Aqua został zaprojektowany do konwekcyjnego ogrzewania pomieszczenia, w którym jest zainstalowany oraz do ogrzewania krążącej w jego układzie wody z wykorzystaniem ciepła pochodzącego ze spalania drewna w palenisku, która jest potem przekazywana do instalacji C.O. (patrz rysunek 8 – przekrój piecyka AQUA).
Piecyk Aqua posiada komorę spalania z zewnętrznym stalowym płaszczem z grubościennej blachy, wnętrze komory wyłożono materiałem ogniotrwałym.
Drzwiczki paleniska zrobione są z żeliwa, ceramiczna szyba odporna na działanie wysokich temperatur pozwala bezpiecznie oglądać płomień, rączka z chromowanej stali ze specjalną wstawką chroni przed oparzeniem.

 

pomocą pokrętła (A) umieszczonego na dolnej pokrywie (patrz rys. 9).
Aby zwiększyć dopływ powietrza należy przekręcić je w prawo, aby zmniejszyć – w lewo.
Po rozpaleniu zaleca się ustawić pokrętło w pozycji środkowej, aby uniknąć zbyt intensywnego spalania drewna.
- powietrze wtórne wprowadzane jest szczelinami w górnej części drzwiczek paleniska. Jego obecność pomaga utrzymać szybę w czystości, oraz umożliwia spalenie gazów pochodzących z niepełnego spalania drewna.
- gałka znajdująca się w dolnej części piecyka (B) (patrz rys. 10) służy do oczyszczania rusztu (przez wstrząsanie)
Wstrząsanie rusztem należy przeprowadzić każdorazowo, gdy podczas palenia ogień zaczyna przygasać.
Spaliny odprowadzane są kanałem spalinowym do komina.
Popiół ze spalania spada do popielnika (C), który należy regularnie wyciągać w celu opróżnienia

 

MONTAŻ I INSTALACJA PIECYKA
Piecyk dostarczany jest na podkładce paletowej, okryty ochronną warstwą tektury. Do celów instalacji należy rozpakować urządzenie i upewnić się, że zgadza się z zakupionym modelem, oraz, że nie uległo uszkodzeniu podczas transportu. Ewentualne reklamacje należy zgłaszać firmie transportowej w momencie otrzymania towaru, na liście przewozowym. Przed ustawieniem piecyka sprawdzić, czy przewód kominowy nadaje się do oprowadzania spalin, a podłoga ma wystarczającą nośność. W razie potrzeby wzmocnić podłoże.
Jeżeli piecyk będzie stał na podłożu wykonanym z materiałów łatwopalnych, należy je zabezpieczyć podkładając płytę ochronną (dostępną jako akcesoria opcjonalne). Sprawdzić, czy w pomieszczeniu nie pracują urządzenia mogące wytworzyć podciśnienie (np. urządzenia gazowe typu B, okapy, wyciągi dymów).

 

DOPROWADZENIE POWIETRZA Z ZEWNĄTRZ
Celem uzupełnienia zużytego w procesie spalania tlenu oraz dla zapewnienia odpowiedniej ilości powietrza do spalania, na poziome podłogi należy wykonać w pomieszczeniu otwór wentylacyjny o przekroju co najmniej 200 cm2. Można wykorzystać mechanizm oferowany w wyposażeniu opcjonalnym.

 

KANAŁ DYMOWY (spalinowy)
Przez kanał dymowy rozumie się odcinek łączący krociec odprowadzania spalin piecyka z przewodem dymowym. Kanał dymowy należy wykonać ze sztywnego przewodu stalowego lub ceramicznego, niedopuszczalne są giętkie przewody metalowe lub z eternitu.
Unikać odcinków pionowych lub pochylonych w przeciwnym kierunku.
Ewentualne zmiany przekroju można zastosować tylko na wyjściu piecyka, a nie na łączeniu z przewodem dymowym. Nie stosować kątów powyżej 45°. (patrz rys. 1-2-3-4). Miejsce połączenia kanału z kroćcem piecyka należy zabezpieczyć masą odporną na wysokie temperatury.

 

PRZEPUSTNICA
W kanale dymowym zalecany jest montaż przepustnicy, którego konstrukcja musi umożliwiać łatwą regulację, jej pozycja powinna być dobrze widoczna z zewnątrz. Przepustnicę pozostawić w odpowiedniej pozycji, bez możliwości automatycznego zamykania. Pozycje otwarcia nie mogą być mniejsze niż 3% przekroju i co najmniej 20 cm2

 

PRZEWÓD KOMINOWY I KOMIN
Przewód kominowy to odcinek łączący pionowo pomieszczenie, gdzie pracuje piecyk z dachem budynku.
Podstawowe parametry komina to:
- odporność na działanie temperatury spalin, wynoszącej co najmniej 450°C, w odniesieniu do wytrzymałości mechanicznej, izolacji i szczelności gazowej;
- posiadanie odpowiedniej izolacji, zapobiegającej wytwarzaniu się kondensatu;
- posiadanie stałego przekroju, nieomal pionowego przebiegu oraz brak załamań (kątów) powyżej 45°;
- posiadanie okrągłego (optymalnie) przekroju wewnętrznego, w przypadku przekroju prostokątnego maksymalny stosunek boków winien wynosić 1,5;
- posiadanie wewnętrznego przekroju o powierzchni co najmniej równej określonej w karcie technicznej produktu;
- obsługiwanie tylko jednego paleniska (kominka lub pieca).
W przypadku starych lub zbyt dużych przewodów kominowych zaleca się wprowadzenie rur ze stali nierdzewnej o odpowiedniej średnicy i właściwej izolacji.
Przed instalacją piecyka Aqua sprawdzić, czy przewód kominowy jest w dobrym stanie, drożny i bez złogów.
Podstawowe właściwości komina to:
- przekrój wewnętrzny u podstawy identyczny jak w przewodzie kominowym;
- przekrój wylotowy nie mniejszy od podwójnej wielkości przekroju przewodu kominowego;
- położenie ponad poziomem dachu i poza strefą odpływu (refluksu).

 

PODŁĄCZENIE HYDRAULICZNE
Podłączenie piecyka do instalacji wodnej należy powierzyć wykwalifikowanemu instalatorowi. Należy bezwzględnie stosować się do obowiązujących przepisów, podłączając piecyk w układzie otwartym.
Piecyk i instalację należy napełnić przez otwarte naczynie wzbiorcze, poprzez rurę doprowadzającą (o średnicy nie mniejszej niż 18mm).
Podczas napełniania pozostawić otwarte zawory kaloryferów, aby uniemożliwić ich zapowietrzenie, co utrudniłoby cyrkulacje wody.
UWAGA
- piecyk należy podłączyć do otwartego zbiornika wyrównawczego
- zbiornik należy umieścić na wysokości do 3 metrów od najwyższego punktu grzejników oraz poniżej 15 metrów od wyjścia piecyka. Wysokość ta powinna wytwarzać większe ciśnienie od tego, jakie uzyskiwane jest na pompie cyrkulacyjnej.
- nie napełniać instalacji bezpośrednio wodą z sieci wodociągowej, ponieważ jej ciśnienie może być wyższe od ciśnienia roboczego kominka.
- rura przelewowa zbiornika do kanalizy musi być swobodnie otwarta, bez zaworów czy kranów
- rura doprowadzająca wodę ze zbiornika musi być prosta, bez zaworów i kolanek
- maksymalne ciśnienie robocze nie może przekraczać 1,5 bar
- odbiór instalacji wykonać na ciśnieniu 3bar
- nie należy rozpalać ognia (nawet na próbę) w piecyku, jeśli w instalacji nie ma wody, gdyż może to spowodować nieodwracalne uszkodzenie urządzenia
- podłączyć zawory spustowe ciepłej wody (VST) i ciśnienia (VSP)
- próbę szczelności instalacji przeprowadzić na otwartym zbiorniku wyrównawczym
- na obwodzie ciepłej wody użytkowej zalecamy instalację zaworu bezpieczeństwa na 6 bar, do rozładowywania nadmiaru ilości wody wymienniku
- wszystkie elementy instalacji (pompa, wymienniki, zawory itp.) należy zamontować w łatwo dostępnych miejscach celem ułatwienia konserwacji czy napraw, odizolować je od ciepła promieniującego z paleniska
WODA W INSTALACJI
W razie konieczności należy dodać do wody środki przeciwzamarzające, przeciwkorozyjne, bądź zmiękczające (do wody o twardości powyżej 35F).

 

UŻYTKOWANIE
PIERWSZE ROZPALENIE
Upewnić się, czy w palenisku nie ma łatwopalnych pozostałości.
Na początku rozpalić niewielki ogień z małych szczap, z użyciem podpałki lub kawałków papieru, otwierając maksymalnie dopływ powietrza, a po rozpaleniu powoli dokładać drewna.
Przy pierwszych kilku rozpaleniach czuć będzie zapach farby, który z biegiem czasu zniknie.

 

NORMALNE UŻYTKOWANIE
Zewnętrzne powierzchnie urządzenia, zwłaszcza drzwiczki i ceramiczna szyba mocno się nagrzewają. Nie dotykać, niebezpieczeństwo oparzenia! Zwrócić szczególną uwagę na dzieci, które należy pilnować, by nie zbliżały się do palącego urządzenia.

 

Paliwo i moc termiczna
Pod względem technicznym proces spalania został zoptymalizowany, zarówno pod względem budowy paleniska, jak i doprowadzenia powietrza, czy emisji szkodliwych gazów. W kominku palić wyłącznie drewnem, najlepiej sezonowanym, lub brykietami drewnianymi. Mokre lub źle magazynowane drewno zawiera zbyt dużo wody, w związku z czym źle się pali, dymi i daje niewiele ciepła. Należy palić drewnem kominkowym sezonowanym przez okres co najmniej 2 lat w suchych i przewiewnych pomieszczeniach. Tak przygotowane drewno zawiera poniżej 20% wody i pozwala na optymalne spalanie. 1 kg mokrego drewna (w zależności od gatunku) daje od 2000 do 2500 kcal/kg, natomiast 1 kg drewna sezonowanego (tego samego gatunku) przez dwa lata daje od 3500 do 4000 kcal/kg
Nie stosować paliw płynnych jak benzyna, alkohole itp. Nie spalać odpadów.
Dorzucanie do ognia
Jeśli chcemy podniecić ogień, zróbmy to z użyciem rękawic ochronnej: powoli otworzyć drzwiczki, co zapobiegnie wydobywaniu się spalin do pomieszczenia.
Do ognia dokładamy, kiedy porcja paliwa w palenisku prawie się wypaliła.

 

KONSERWACJA
Usuwanie popiołu:
Popielnik należy bezwzględnie opróżniać, kiedy się napełni popiołem, w przeciwnym razie grozi nam przegrzanie elementów żeliwnych rusztu oraz zakłócenie doprowadzenia powietrza do spalania. Im częściej będziemy opróżniać popielnik, tym lepszy będzie proces spalania, dzięki odpowiedniemu napowietrzeniu paleniska. Popiół wyrzucać wyłącznie zimny do specjalnych pojemników. Czyścić popielnik na zimno, na przykład rano przed rozpaleniem pieca.
Czyszczenie szyby
Szybę czyścić na zimno, szmatką nasączoną niewielką ilością specjalnego detergentu, typu Glasskamin. Nie czyścić szyby w palącym się piecyku!
Czyszczenie przewodu kominowego.
Przewód kominowy należy czyścić z odpowiednią częstotliwością, w zależności od przepisów obowiązujących w danym kraju. W tym celu wezwać wykwalifikowany personel.
Przewód kominowy należy bezwzględnie oczyścić co najmniej raz w roku, przed rozpoczęciem każdego sezonu grzewczego, oraz każdorazowo w przypadku zauważenia w obrębie komina dużych ilości pyłów i sadzy, które są substancjami łatwopalnymi i stanowią ryzyko pożaru.

 

DANE TECHNICZNE:

szerokość cm 52        
głębokość cm 52        
wysokość cm 95        
wymiary światła paleniska (szer. x gł. x wys.) cm 34x34x35        
ogólna moc użytkowa kW 5/12,5        
moc użytkowa dla ukł. Wodnego kW 7        
ogólna sprawność % 72,3        
zużycie paliwa kg/h 2/4        
pojemność wodna l 18        
Ø ujscie spalin cm 15        
Ø doprowadzenia powietrza cm 16        
ciężar kg 154        
ogrzewana kubatura 325      
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Opinie naszych klientów
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel