Żuraw hydrauliczny ręczny, paletowy (udźwig: od 1200 do 2000kg) 6177832

Seria:617
7 421,21 zł
6 746,55 zł z VAT
/ szt.
Oszczędzasz 9% (674,66 zł).

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.

 COVID-19: Nasz zespół pracuje zdalnie a wszystkie zamówienia są wysyłane jak zwykle. 

Zalecamy skorzystanie z najbezpieczniejszej formy dostarczenia paczki jaką jest obecnie doręczenie bez podpisu. Dbajcie o zdrowie! #zostanwdomu


i-Leasing - leasing online i-Raty - raty online

DANE TECHNICZNE:

Masa żurawia – 265 kg
Rodzaj oleju – HLP-32
Objętość zbiornika – 1,85 dcm3 

 

Żuraw hydrauliczny ręczny jest żurawiem o udźwigu maksymalnym 2000 kg.

Posiada napęd podwójną pompą hydrauliczną ręczną. Pompa ma wbudowany zawór przeciążeniowy, który zapobiega przeciążeniom żurawia. Zawór opuszczania pozwala na ręczne dopasowanie prędkości opadania podniesionego ciężaru stosownie do potrzeb użytkownika.
Jest bardzo łatwy w obsłudze.Główne zastosowania to:
Wyciąganie lub wkładanie ciężkich przedmiotów lub urządzeń np. silników, lub załadunek ciężkich przedmiotów.Jest produkowany w Polsce zgodnie z obowiązującymi polskimi normami oraz Europejską Dyrektywą Maszynową.

 

Roztaw pomiędzy kołami po wewnętrznej1000mm,a roztaw pomiędzy kołami od zewnętrznej 1210mm.

 

Producent urządzeń podnoszących z napędem hydraulicznym ręcznym. Wszystkie wyroby są zaprojektowane i produkowane w Polsce.

 

Promocja! "Dostawa gratis na terenie całego kraju"
Czyli dostarczamy bezpłatnie ten towar w dowolne miejsce w Polsce.
"Większość towarów wysyłamy w ciągu 24H, po sprawdzeniu stanu magazynowego!"
Po zamówieniu (w godzinach pracy) magazynierzy sprawdzają, czy zamówiony towar jest w magazynie, odpowiadają e-mailem lub telefonicznie.

 

Zrób zdjęcia kupionego produktu. 10 zdjęć rabat 200złotych, 15 zdjęć rabat 300 złotych.
Za każde zdjęcie pokazane na stronie sklepu otrzymasz 20 złotych.
Zdjęcia odsyłasz pod adres e-mail:  z numerem naszego zamówienia i numerem konta.

 

Instrukcja obsługi:
Krótka instrukcja eksploatacji żurawia (znajduje się na słupie nośnym)
1. Przestrzegać obowiązujących przepisów BHP
2. Przebywanie w strefie zasięgu żurawia jest zabronione.
3. Osoby obsługujące żuraw powinni spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 30 października 2002 r. Dz. U. nr 191, pozycja 1596
a) ukończone 18 lat,
b) stan zdrowia umożliwiający obsługiwanie żurawia,
c) zostali odpowiednio przeszkoleni.
4. Urządzenie może być eksploatowane tylko na poziomym, równym i o odpowiedniej wytrzymałości terenie.
Na przestrzeni pracy żurawia nie mogą znajdować się przedmioty obce utrudniające przejazd kółek.
5. Wszystkie podnoszone ciężary należy oszacować wagowo według punktów zalecanych w tabeli nośności.
Nie wolno dopuścić do przeciążenia żurawia.
6. Zabrania się podnoszenia ciężarów przy ukośnym położeniu haka. Hak musi być ustawiony nad środkiem ciężkości podnoszonego ciężaru przed jego podniesieniem
7. Podnosić ciężar przez przemieszczanie dźwigni pompy.
8. Przed przemieszczeniem żurawia z obciążeniem należy opuścić podniesiony ciężar do wysokości ok 5 cm nad poziom podłoża, nie wyżej.
9. Zabrania się wyrywania ciężarów od innych, zagłębionych w ziemi, przymarzniętych, przyklejonych lub w jakikolwiek inny sposób przymocowanych.
10. Zabrania się pozostawiania zawieszonego ciężaru w czasie przerw lub po zakończeniu pracy.
11. Opuszczanie ciężaru:
Obracać powoli pokrętło zaworu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Prędkość opuszczania reguluje się bezstopniowo,pokrętłem.
12. W razie uszkodzenia żurawia lub jej części, opuścić ciężar, nie podnosić powtórnie przed usunięciem uszkodzenia, zabezpieczyć przed dostępem do żurawia osób postronnych. Gdy uszkodzenie nie pozwala na opuszczenie ciężaru, należy ogrodzić teren zasięgu żurawia i wywiesić tablicę ostrzegawczą.
13. Uwaga! Nie robić przerw przy opuszczaniu ciężaru Unikać szarpania.

 

1. WSTĘP
Przed rozpoczęciem eksploatacji żurawia należy dokładnie zapoznać się z niniejszą dokumentacją techniczno – ruchową, oraz z krótką instrukcją eksploatacji żurawia znajdującą się na kolumnie żurawia, w celu poznania budowy, działania mechanizmów, obsługi i zasad bezpieczeństwa pracy w czasie użytkowania żurawia.

 

2. Przeznaczenie
Żuraw przeznaczony jest do wyciągania silników i innych ciężkich elementów oraz przemieszczania ich na niewielką odległość. Na przekład przy naprawie samochodów, ciągników, maszyn rolniczych itp.

 

3. Opis techniczny
3.1. Budowa (zgodnie z rys. 1)

3.2 Opis budowy wg rysunku 1
Słup nośny (1) zbudowany jest z dwóch profili prostokątnych zamkniętych połączony z ramą kpl. (2) sworzniem (10) i podparty podporami (8). Wysięgnik (3) osadzony jest obrotowo między belkami słupa nośnego (1) na sworzniu (11). W zależności od wielkości podnoszenia ciężaru wysięgnik wysuwany może być wysunięty w/g diagramu umieszczonego na boku wysięgnika (3).
Na końcu wysięgnika wysuwanego (4) znajduje się hak (9). Wysięgnik (3) podnoszony jest przy pomocy pompy hydraulicznej ręcznej (5). Pompa połączona jest z wysięgnikiem (3), sworzniem (12) a ze słupem (1) sworzniem (13). Wysięgnik (3) i (4) oraz rama kpl. (2) wykonane są z profili prostokątnych zamkniętych. Żuraw posiada dwa kółka stałe (14) i kółka skrętne (6).
Przemieszczanie i skręcanie żurawia odbywa się za pomocą dyszla (7). Kółka skrętne mają możliwość skrętu o 180°

 

3.3. Zasada działania
Podnoszenie i opuszczanie wysięgnika (3) odbywa się przy pomocy pompy hydraulicznej (5).
Pompa posiada dwa tłoczki (15), które przy pomocy dźwigni ręcznej (16) tłoczą olej ze zbiornika poprzez zawory ssąco-tłoczące do cylindra. Ciśnienie oleju wytwarzane w cylindrze powoduje wysuszanie tłoczyska i nurnika (17) a tym samym podnoszenie wysięgnika (3).
Pompa wyposażona jest w dwa zawory przeciążeniowe (18) zabezpieczające żuraw przed przeciążeniem – podnoszeniem ciężaru większego od dopuszczalnego. Przy przekroczeniu ciśnienia maksymalnego następuje otwarcie zaworu i tłoczony olej zamiast do cylindra przedostaje się do zbiornika. Do opuszczenia wysięgnika (3) dźwignia (19) zaopatrzona w sprężynę, którą należy obracać w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Szybkość opuszczania regulowana jest bezstopniowo. Po zwolnieniu nacisku na dźwignię (19) sprężyna spowoduje powrót dźwigni do pozycji blokada, a tym samym zatrzymanie opuszczania wysięgnika (3).


4. Dane techniczne
Masa żurawia – 265 kg
Rodzaj oleju – HLP-32
Objętość zbiornika – 1,85 dcm3 

 

5. Przygotowanie żurawia do pracy
Żuraw dostarczany jest w skrzyni drewnianej w stanie złożonym i przed użyciem musi być odpowiednio zmontowany i zabezpieczony wg następujących punktów.
5.1 Wyjąć żuraw ze skrzyni i ustawić pionowo na równym i stałym gruncie, rys.2.
5.2 Opuścić słup nośny (1) z wysięgnikiem (3) do poziomu. Odchylić dwie podpory i połączyć ze słupem (1) sworzniem (20), Całość skręcić mocno przy pomocy podkładek (21) i dwóch nakrętek M16 (22) rys.3.
5.3 Ustawić żuraw na dwóch stałych kółkach rys.4. Podeprzeć z drugiej strony drewnianą belką grubości ~ 60 mm i długości ~ 500 mm. Wykręcić cztery śruby M10 (23). Umieścić kółka skrętne (6) z tyłu ramy (2) i przykręcić mocno czterema śrubami (23). Wykręcić śrubę M10 (24) z obsady dyszla (25). Włożyć dyszel (7) do obsady (25). Wkręcić śrubę (24) i mocno dokręcić kluczem.
Wyjąć drewnianą belkę. Sprawdzić stabilność żurawia i wszystkie zabezpieczenia.

 

5.4 Sprawdzenie działania układu hydraulicznego pompy.
WYMIENIĆ KOREK W ZBIORNIKU POMPY NA ODPOWIETRZNIK
Zamknąć zawór opuszczania, przekręcając w prawo do oporu dźwignię opuszczania (19).
Wykonując ruchy wahadłowe dźwignią ręczną (16) podnieś wysięgnik (3) do maksymalnej wysokości. Przekręcić pokrętło (19) w lewo, opuścić wysięgnik (3) do minimalnego położenia.
Podnoszenie i opuszczanie powinno odbywać się płynnie bez zacięć.
Po wykonaniu powyższych czynności żuraw jest gotowy do pracy.

 

6. Warunki pracy
Żuraw jest przeznaczony do pracy w pomieszczeniach zamkniętych i w otwartej przestrzeni.
Podłoże na którym eksploatowany jest żuraw musi być utwardzone, równe, poziome bez wgłębień i występów.
Żuraw może obsługiwać jedynie odpowiednio przeszkolony pracownik.

 

7. Przepisy ruchu, obsługi i bezpieczeństwa pracy
7.1. Postanowienia ogólne
Dla każdego żurawia należy prowadzić książkę obsługi i konserwacji.
Książki obsługi konserwacji prowadzone przez obsługującego i konserwatora służą do ewidencji i zapisów ocen sprawności działania żurawia i powstających w czasie ich pracy usterek, niesprawności lub braków w wyposażeniu, jak również sposobów ich likwidacji. W książkach tych podaje się również terminy przeprowadzonych przeglądów, badań technicznych oraz określa się ich rodzaj i zakres.
7.2. Personel obsługujący
Uwaga!
Pracownicy obsługujący żuraw nawet dorywczo winni przejść przeszkolenie przewidziane przepisami BHP odnośnie pracy stanowiskowej.
7.3. Zakres prac i obowiązków obsługi
Obsługujący żuraw jest odpowiedzialny za utrzymanie urządzenia w pełnej sprawności i przestrzeganie przepisów ruchowych.
Obsługujący jest zobowiązany przed rozpoczęciem pracy sprawdzić stan żurawia, a zauważone usterki zgłosić natychmiast kierownictwu technicznemu i zastosować się do jego zaleceń. Wszystkie niedomagania w pracy żurawia zauważone w czasie pracy, winien wpisać do książki obsługi i konserwacji. Kończąc pracę obsługujący powinien poinformować swego zmiennika o stanie technicznym żurawia oraz stwierdzonych usterkach w jego pracy.
7.4. Konserwacja
Pracownik konserwujący żuraw powinien posiadać uprawnienia kategorii IV M/Ż.
W czasie przeglądu należy sprawdzić prawidłowość działania pompy hydraulicznej, hak i jego mocowanie oraz zabezpieczeń, takich jak pierścienie, zawleczki sprężyste i nakrętki.
Przeglądów należy dokonywać nie żadziej niż raz na 3 miesiące. Przeprowadzone przez konserwanta czynności powinny być odnotowane w dzienniku konserwacji i potwierdzone jego podpisem.
Konserwator jest zobowiązany do bezzwłocznego powiadomienia bezpośredniego przełożonego lub użytkownika o zauważonych usterkach wymagających zatrzymania urządzenia.
Napraw i remontów dokonuje producent.
7.5 Bezpieczeństwo pracy

 

ZABRANIA SIĘ !
1. Stosowania żurawia na miękkim, pochyłym i nierównym podłożu.
2. Robienie przerw podczas opuszczania ciężaru.
3. Podnoszenie ciężaru przy ukośnym położeniu haka (przed podniesieniem ciężaru hak musi
być ustawiony nad środkiem ciężkości podnoszonego ciężaru.
4. Wyrywania przedmiotów zagłębionych w ziemi, przymarzniętych, przyklejonych lub w inny
sposób mogących blokować podnoszony ciężar.
5. Przeciążania żurawia.
6. Przebywania ludzi pod podnoszonym ciężarem i w strefie pracy żurawia.
7. Pozostawiania zawieszonego ciężaru po zakończeniu pracy żurawia.

 

UWAGA!
1. Długość wysięgnika (4) ustawić w zależności do podnoszonego ciężaru wg diagramu umieszczonego na wysięgniku.
2. Wysięgnik wysuwny (4) musi być zawsze zapięty sworzniem (26), który musi być zabezpieczony zawleczką sprężystą (27) i pierścieniem osadczym (28).
3. Żuraw wraz z ciężarem może być przemieszczany jedynie po opuszczeniu ciężaru do wysokości
5 cm od podłoża
4. W razie uszkodzenia żurawia lub jego części, opuścić ciężar, nie podnosić powtórnie, zabezpieczyć żuraw przed użyciem go przez inne osoby.
5. Gdy uszkodzenie nie pozwala na opuszczenie ciężaru, należy odgrodzić i oznaczyć zagrożony teren.
6. Śruby zaworu przeciążeniowego (18) zabezpieczone są przed odkręcaniem czerwoną farbą w postaci kreski. Ślady uszkodzenia farby będą świadczyć o ingerencji użytkownika w układ hydrauliczny żurawia. W takim wypadku odpowiedzialność za działanie żurawia ponosi użytkownik a nie producent.

 

8. Instrukcja obsługi żurawia
8.1. Przed przystąpieniem do pracy obsługujący zobowiązany jest do sprawdzenia działania żurawia.
W tym celu należy zamknąć zawór opuszczania przekręcając w prawo do oporu pokrętło (21).
Wykonując ruchy wahadłowe dźwignią ręczną (16) podnieść wysięgnik (3) do maksymalnej wysokości. Przekręcić pokrętło (19) w lewo, opuścić wysięgnik (3) do minimalnego położenia.
Podnoszenie i opuszczanie powinno odbywać się bez zacięć.
W wypadku stwierdzenia jakichkolwiek wad lub niesprawności należy dokonać wpisu w książce obsługi i konserwacji oraz zawiadomić przełożonego i zastosować się do jego poleceń.
8.2. Czynności w czasie pracy

 

UWAGA!
Żuraw wolno używać jedynie do podnoszenia mas nie przekraczających jego maksymalnego udźwigu w danym położeniu wysięgnika.
1. Zamknąć zawór opuszczania, przekręcając w prawo do oporu pokrętło (19)
2. Wykonując ruchy wahadłowe dźwignią ręczną (16) podnieść wysięgnik (3) do położenia poziomego.
3. Ustawić wysięgnik wysuwny (4) w zależności od wielkości podnoszonego ciężaru wg diagramu umieszczonego na wysięgniku (3).
4. Wysuwany wysięgnik (4) zabezpieczyć sworzniem (26) i zawleczką sprężystą (27).
5. Zaczepić ciężar na haku (9) i przy pomocy dźwigni ręcznej (16) podnosić na żądaną wysokość.
6. Przed przemieszczeniem żurawia z obciążeniem należy opuścić ciężar do wysokości 5 cm od podłoża. W tym celu należy powoli przekręcić pokrętło (19) w lewo, regulując tym prędkość opadania ciężaru.
7. Przewieźć ciężar w potrzebne miejsce i odstawić opuszczając wysięgnik (3) do położenia minimalnego.

 

9. Usterki i sposoby ich usuwania (rys. 5).

Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Opinie naszych klientów

Produkty tego samego producenta z tej kategorii

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel